Výheň, atriová usedlost

Netřebice 9063rd24
Cena domu
5 250 000 Včetně provize
Kontakt makléře
Kateřina Mrhalová
Další nabídky makléře

Popis nabídky

Ve výhradním zastoupení majitele nabízím atriovou usedlost pro milovníky klidu pohody a dostatku soukromí, v obci Výheň, okr. Český Krumlov.
Celý objekt byl v posledních dvaceti letech využíván k trvalému bydlení a současně procházel dílčími rekonstrukcemi.
Uzavřené prostranství s přilehlými stavbami se skládá z několika částí. Na prostornou chodbu navazuje bytová jednotka o dispozici 3+1 s koupelnou (107 m2), kterou je možné půdní vestavbou rozšířit o další pokoje a jeden další samostatný pokoj s umyvadlem (8,2 m2). Na obytnou část dále navazují hospodářské stavby, jako jsou bývalé stáje, chlévy a stodola. Ve východní části statku je vybudována krytá venkovní kuchyně s posezením. Pod obytnou částí se nachází sklep o velikosti 9 m2.
Zastavěná plocha a nádvoří má výměru1256 m2, okolní pozemky mají výměru 1764 m2 a je možné je využít jako sad, užitkovou zahradu nebo pro stavbu další nemovitosti.
Vytápění objektu je kotlem na tuhá paliva s rozvodem do radiátorů, v domě je osazen i elektrokotel. Ohřev vody je elektrickým bojlerem. Částečnou rekonstrukcí prošla elektřina v obytné části, rozvody vody a odpadů. Okna jsou dřevěná špaletová. Střecha sedlová se střešní krytinou z pálených tašek nad hospodářskými stavbami a betonových tašek nad obytnou částí. Na střeše nad obytnou částí je dále instalováno zařízení na solární ohřev vody. Zdrojem vody pro celý objekt je vlastní studna na pozemku, odpadní voda je svedena do dvoukomorové žumpy o objemu 17 m3.
Obec Výheň je částí obce Netřebice, od které je vzdálena 2 km a kde se nachází mateřská škola, dětské hřiště, knihovna a autobusová zastávka. Ve Výhni je vlaková zastávka na frekventované trati z Českých Budějovic do Horního Dvořiště a dále do rakouského Lince. Do nedaleké Kaplice nebo Velešína se z Výhně dostanete za 10 minut. Cesta do Českých Budějovic nebo Českého Krumlova pak zabere cca 20 minut. Přivaděč na dálnici D3 je vzdálen 3,5 km.

Parametry nabídky

Lokalita
UliceSkryto
č. domovní / č. orientačníSkryto
Informace o nabídce
Typ smlouvyProdej
Číslo zakázky9063rd24
Datum aktualizace12.07.2024
Poloha objektuV bloku
Druh objektuCihlová
Umístění objektuKlidná část obce
Dispozice4 pokoje
Zastavěná plocha m21256
Užitná plocha m2115
Plocha parcely m21764
Počet parkovišť
Počet garáží
ElektřinaElektro - 230 V
ZástavbaObytná
TopeníLokální tuhá paliva, lokální elektrické
DopravaSilnice, autobus
Počet podlaží objektu1
Popis domu
KategorieDomy
Druh domuRodinný dům
Typ domuPřízemní
Stav domuDobrý
VodaVoda - studna
OdpadJímka
Průkaz energetické náročnosti budovy
TřídaG - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška264/2020 Sb.

Kontaktujte nás

*
*
*
email: fullname: lname:
Poloha zadaná inzerátem je část města